בלוטת התימוס

כריתת בלוטת התימוס

מהו ניתוח כריתת אונת ריאה ולמי הוא מיועד?

סרטן ריאות הוא אחד הגידולים הממאירים השכיחים ביותר ובין הגידולים הקטלניים ביותר בגברים ובנשים. כריתת ריאה מלאה או כריתת ריאה חלקית (כגון לובקטומיה שהיא כריתת אונה, חלק מריאה) היא טיפול כירורגי ניתוחי שמיועד בדרך כלל לטיפול בסרטן הריאה.

כתשעים אחוזים מכלל מקרי הסרטן של התאים שאינם קטנים וכמעט כל מקרי הסרטן של תאים קטנים קשורים לעישון עם תלות בגיל התחלת העישון וכמות העישון (כולל סיגריות, סיגרים, נרגילה ועישון פסיבי). הפסקת עישון מביאה לירידה בסיכון לפתח את המחלה. סרטן ריאות הוא מחלה של העידן המודרני לאור העובדה שצריכת סיגריות וטבק עלתה מאוד במאה ה-20 מהווה גורם סיכון עיקרי לחלות בסרטן זה.

הטכנולוגיה המתקדמת של רובוט הדה-וינצ'י מאפשרת לרופא לבצע פעולות עדינות והסרה מדויקת יותר של תאים סרטניים תוך הפחתת סיכונים והתאוששות מהירה יותר של המטופל לעומת ניתוח פתוח.

לדה-וינצ'י מערכת ראיה תלת ממדית, עם הגדלה ורזולוציה גבוהה (HD) וכן מכשירים מיוחדים עם מפרקים המאפשרים תנועות משופרות יחסית ליד האנושית. כל אלה מאפשרים למנתח לפעול עם ראיה משופרת, בדיוק, מיומנות ובקרה מלאה.

בגישה הרובוטית, בדומה לגישה הלפרוסקופית, המנתח מבצע מס' חתכים קטנים , בניגוד לגישה הפתוחה, בה נדרשת פתיחה של בית החזה. מערכת רובוט הדה וינצ'י מאפשרת למנתח לפעול בדיוק רב יותר בעזרת מערכת תלת מימדית המגדילה את תמונת אזור הניתוח ובעזרת מכשירים מיוחדים המאפשרים למנתח גישה נוחה יותר לאיברים הפנימיים.

בלוטת התימוס: ניתוח רובוטי לסרטן התימוס -תימומה | רובוט דה וינצ'י
בלוטת התימוס: ניתוח רובוטי לסרטן התימוס -תימומה | רובוט דה וינצ'י

איתור מנתח

שם מלא תחום התמחות
תחום התמחות
בית חולים

ד"ר אורי ויזל

חזה
חזה בילינסון

ד"ר יורי פסחוביץ

חזה
חזה בלינסון, רפאל, מדיקל

ד"ר מיכאל אורלובסקי

חזה
חזה רמבם

פרופ' נחום נשר

חזה
חזה איכילוב

פרופסור יעל רפאלי

חזה
חזה סורוקה
טען עוד

תכירו את הניתוח הרובוטי של דה וינצ'י

מערכת זרועות של רובוט דה וינצ'י - Da Vinci surgery

מערכת זרועות

הזרועות כוללת מפרקים קטנים, שיודעים לחקות את תנועת כף היד של המנתח ומאפשרות לו טווח תנועה רחב ויכולות לתמרן באזורים צרים ורגישים בדיוק רב. המערכת כוללת מנגנון לביטול הרעד העדין שקיים לנו ביד באופן טבעי.

מערכת ראיה תלת ממדית של רובוט דה וינצ'י- Da Vinci surgery

מערכת ראיית תלת מימד HD D3

הרובוט מצויד מערכת ראיה תלת מימדית מתקדמת, דרכה המנתח רואה את איזור הניתוח בהגדלה וברזולוציה גבוהה, המאפשרים לו לבצע פעולות עדינות ומדויקות.

קונסולת המנתח- ניתוחים רובוטיים באמצעות דה-וינצ'י | Da Vinci surgery

קונסולת המנתח

הרופא המנתח נמצא לצידך בחדר הניתוח, יושב בקונסולת הניתוח של דה-וינצ', המאפשרת לו שליטה מלאה על מכשור שמשמש לביצוע הניתוח.