לייעוץצרו קשר

חודש לאחר הניתוח המטופלת בת ה-85 חזרה לרכב על אופניים

לוגו דה וינצ'י

כתבת מערכת דה-וינצ'י

עודכן:  04.04.2024 / 11:10
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on facebook
Share on linkedin

אישה בת 85 עברה ניתוח מורכב בסיוע רובוט דה-וינצ'י לכריתת פיסטולה רקטו-ואגינלית, חיבור לא טבעי בין המעי הגס לנרתיק. מדובר בניתוח רובוטי משולב של צוות כירורגי וגניקולוגי ע"י ד"ר ירון רודניצקי, ד"ר חגי סובק כירורגים קולורקטלים וד"ר צבי קליין כירורג גניקולוג במרכז הרפואי מאיר. 

ד"ר רודניצקי "המטופלת סבלה מחיבור של המעי הגס עם הנרתיק שגרמו לדלקות שתן חוזרות תוך פגיעה משמעותית באיכות חייה. החיבור הזה קרה על רקע דלקת סעיפים של המעי הגס על גבי רשת ישנה שהוכנסה בעבר להרמת הנרתיק לאחר כריתת רחם. ביצענו כריתה של המעי ביחד עם הקיר האחורי של הוגינה והשקה לרקטום. פתרנו את בעיית הפיסטולה וצניחת הנרתיק בניתוח אחד משולב. 

המטופלת השתחררה במצב טוב לאחר 3 ימים. חודש לאחר הניתוח היא כבר חזרה לרכב על אופניים."

בתמונה מימין: ד"ר ירון רודניצקי וד"ר צבי קליין

ניתוח בסיוע רובוט דה וינצ'י: יתרונות משמעותיים למטופלים

ניתוח בסיוע רובוט דה וינצ'י הפך בשנים האחרונות לטכנולוגיה מבוקשת בתחום הכירורגיה. מערכת דה וינצ'י מאפשרת לנתח באמצעות רובוט מתוחכם, תוך שליטה מדויקת של המנתח. גישה זו מציעה יתרונות רבים למטופלים, ביניהם:

דיוק מרשים: הרובוט מאפשר תנועות זעירות ומדויקות יותר בהשוואה לניתוח לפרוסקופי קלאסי. כתוצאה מכך, ניתן לבצע את הניתוח בצורה עדינה יותר, תוך פגיעה מינימלית ברקמות בריאות.

פחות כאבים ופחות צלקות: החתכים בניתוח דה וינצ'י קטנים משמעותית בהשוואה לניתוח פתוח, מה שמוביל לכאבים פחותים, צלקות קטנות יותר והחלמה מהירה יותר.

אובדן דם מועט: הדיוק הגבוה של הרובוט מאפשר צמצום משמעותי של אובדן דם במהלך הניתוח. יתרון זה משמעותי במיוחד עבור חולים הסובלים מאנמיה או מבעיות קרישה.

החלמה מהירה יותר: הודות לפגיעה מינימלית ברקמות, זמן ההחלמה לאחר ניתוח דה וינצ'י קצר משמעותית בהשוואה לניתוח פתוח. רוב המטופלים יכולים לחזור הביתה תוך יום או יומיים לאחר הניתוח.

שיפור איכות החיים: ניתוח דה וינצ'י יעיל בטיפול במגוון רחב של מצבים רפואיים, ביניהם סרטן הערמונית, סרטן הרחם, בקעים, ניתוחי כריתת כיס המרה ועוד. כתוצאה מכך, ניתוח זה יכול לשפר משמעותית את איכות החיים של המטופלים.

קיצור זמן החלמת
המטופל

פחות כאבים
ודימומים

מזעור חתכים
וצלקות

שיפור תוצאות הניתוח
ויעילותו

מקסום ודיוק יכולות
הרופא המנתח

חזרה מהירה יותר
לשגרה

אולי יעניין אותך גם

4 אפריל 2024

ניתוח רובוטי מורכב במרכז הרפואי לגליל: הסרת גידול נדיר מהלבלב בסיוע רובוט דה-וינצ'י

4 אפריל 2024

לראשונה בהדסה, מבוצעים ניתוחים להסרת גידולים סרטניים מהריאות ומדופן בית החזה באמצעות הרובוט דה וינצ'י XI, בגישה המאפשרת ניתוח זעיר פולשני ברמת דיוק גבוהה ביותר

21 דצמבר 2023

ניתוח בקע – מתי צריך לנתח ומהן השיטות הקיימות? היתרונות בניתוח בסיוע רובוט דה-וינצ'י